myLUA Jewelry logo black

myLUA Блог

Каков вид сребро треба да купам? Постојат многу варијанти на сребро на пазарот. Од нив, најчесто познати се: Sterling silver, чисто сребро и сребрена плочка. Како можам да знам дали идентификувам сребро? Оригиналното сребро…
Постојат безброј методи за чистење на сребрениот накит. Веројатно сте се нашле соочени со многу опции, прашувајќи се кои се најдобрите. Па, еве неколку едноставни методи за чистење накит во домашни услови предложени од…
Без разлика дали ја прилагодувате вашата гардероба исклучиво со сребрен накит или имате само неколку специјални парчиња, веројатно сте се запрашале во одреден момент кој е најдобриот начин да се грижите за вашиот сребрен…
Ако размислувате да купите сребро 925, несомнено ќе сакате да ја знаете разликата помеѓу чисто сребро и сребро 925. Чистото сребро не е составено од само сребро. Има 99,9% сребро, а мала содржина е…
TOP

Моја кошничка 0

ПРОФИЛ
Омилени

Логирај се

Регистрирај се

Вашите лични податоци ќе се користат за поддршка на вашето искуство на целата веб-страница, за управување со пристапот до вашиот профил и за други цели опишани во нашата Политика на приватност.

Ресетирај лозинка

Изгубена лозинка? Внесете го вашето корисничко име или емаил. Ќе добиете линк на вашиот емаил за креирање на нова лозинка.